Gravel Weekend festivāls

Kas ir Gravel Weekend?

Riteņbraukšanas svētki nedēļas nogales garumā! Pie tam, 2024.gadā šis burvīgais pasākums ir iekļauts Gravel Earth Series – vispasaules gravel riteņbraukšanas pasākumu seriālā, kurā atrodamas tādas gravel pasākumu “leģendas” kā Spānijas Traka, Kenijas Migration Gravel Race, Islandes Rift un tagad arī mēs – Gravel Weekend. 

Gravel Weekend festivāls norisināsies 2024.gada 9.-11.augustā, Tukumā!

Gravel Weekend 2024
Sacensibu_norise
Distances
Aprikojums

Sacensību norise

Piektdiena, 9.augusts
12:00 Sociālizēšanās izbraucieni
17:00  4Cyclists Prologs
20:00  Makaronu ballīte
22:00  Klusa nakts

 

Sestdiena, 10.augusts

11:00 CB-XP 135km starts
11:30 Erica Synths 65km starts
12:00 Lielās un Mazās dārgumu meklēšanas spēles starts
13:30 Plānotais finišs 65km distances līderim
15:00 Plānotais finišs 135km distances līderim
19:00 Apbalvošana
20:00 Ballīte 
Dažādas blakus aktivitātes visas dienas garumā visai ģimenei

Svētdiena, 11.augusts
10:00 Pēcballītes atkopšanās brauciens

 

Apvidus

Mēs uzskatām, ka Tukuma novads ir Latvijas gravel riteņbraukšanas meka. Rīga 65km attālumā, jūra 16km attālumā no Tukuma. Lielisks Latvijas Valsts Mežu ceļu tīkls, kā arī daudz vietējas nozīmes ceļi. Droši varām teikt, ka šos ceļus pārzinām un esam “sazīmējuši” kārtējo lielisko maršrutu, kas neliks vilties ne tiem, kuriem svarīga ir azartiska cīņa par uzvaru, gan tiem, kuri vēlas burvīgi pavadīt laiku uz sava velosipēda. 
Lai arī sacensību laikā satiksme iespēju robežās tiks ierobežota, vienmēr esiet piesardzīgi un turieties ceļa labajā pusē, jo pilnīgi noslēgt visus ceļus nav iespējams.

Dalības maksa

Mēs negribam lietas sarežģit, tāpēc pieejami trīs dalības maksas veidi:

“Weekend”, kas sevī ietver visas nedēļas nogales aktivitātes – “social rides”, dalību prologā un sacensībās vai “Dārgumu meklēšanas” spēlē, makaronu ballīti, noslēguma ballīti un suvenīru. Tāpat iekļauta arī telts vieta vai vieta nakšņošanai skolā, ģērbtuves un dušas.

– “Saturday”, kas sevī ietver tikai sestdienas sacensības un “Lielo Dārgumu meklēšanas” spēli, noslēguma ballīti un suvenīru. Piedaloties tikai sestdienā, nav iespēja cīnīties par Gravel Earth Series punktiem.

– “Little Scavenger Hunt”, kas sevī ietver dalību “Mazo Dārgumu meklēšanas” spēli, noslēguma ballīti un suvenīru. Līdz 16 gadu vecumam, kopā ar pilngadīgu pavadoni, dalība bez maksas.

Sacensības

Mums nav augstu kalnu, taču mēs varam salasīt daudz maziņus. Un to mēs arī darām!

Prologs būs 2,5km garš, turpat blakus sacensību centram. 60% zemes ceļi, 40% asfalts, iekļauts īss, bet gana “naidīgs” kalniņš.

134km distancē salasīsiet ap 1300 augstuma metriem. Teju visu laiku uz augšu un uz leju, pa labi un pa kreisi. Un tikai 10% asfalta! Protams, neaizmirsām arī par dažiem tehniskiem elementiem.

66km distancē savāksies ap 800 augstuma metriem. Trase ir 1:1 ar garās distances trasi, tikai jūs nedosieties tālakajā cilpā. Trasē būs tikai ap 10km asfalta, viss pārējais – lieliskas grantenes, meža ceļi un mazliet tehniskie elementi.

Dārgumu meklēšana

Mēs zinām, ka ne visi grib sacensties plecu pie pleca ar konkurentiem, draugiem vai kaimiņiem. Tāpēc šogad ieviešam arī “Dārgumu meklēšanas” spēli. 
“Lielā Dārgumu Meklešanas” spēle domāta tiem, kuri gatavi visu dienu pavadīt uz velo, veicot ap 100km garu, pašu izveidotu, maršrutu.
“Mazā Dārgumu Meklēšanas” spēle domāta tiem, kuri vēlas aktīvi pavadīt pāris stundas svaigā gaisā, pārvietojoties ar velosipēdiem un ņemot līdzi savus ģimenes locekļus. Pērkot dalību mazajā spēlē, līdz 16 gadu vecumam dalība ir bezmaksas, ja dodas kopā ar pilngadīgu pavadoni.

Sacensību centrs

2024.gadā sacensību centru atradīsi Tukuma Pilsētas Parkā. Pasakaina lokācija! Tuvu dabai, taču reizē ar pilsētas ērtībām. Būs gan izklaides mazākiem bērniem, jo pieejams rotaļu laukums, gan ēdināšana turpat uz vietas. Blakus atrodas BMX sacensību trase un pump track, kur sestdien visas dienas garumā notiks dažādas aktivitātes.

Atsauksmes

Latvijas Gravel čempionāts ir manas 2023.gada favorītsacensības. Perfekta organizācija, interesenta un dinamiska trase, kura prasīja ne tikai spēju ātri braukt, bet arī tehniskās iemaņas.
Dana Rožlapa
Keukens Redant Cycling Team
Burvīgs pasākums! Lieliska organizācija un brīnišķīga trase. Pietiekami viegla, lai finišētu visi, taču gan sarežģīta, lai uzvarētu labākais! Liels paldies par sacensībām un tiekamies nākamgad!
Māris Bogdanovičs
Hengxiang Cycling Team
Lieliska atmosfēra un kvalitatīvi noorganizēts pasākums, kas sniedza neaizmirstamas emocijas. Ļoti patika trase - gana dažāda un aizraujoša, sākot no segumu maiņas un distances garuma, beidzot ar apkārtni.
Lija Laizāne
Laboral Kutxa Fundación Euskadi
Sezonas mājīgākais un sirsnīgākais riteņbraukšanas pasākums, kuru apmeklēju 2023.gadā. Pasākums, kurā visi ir vienoti, draudzīgi un atbraukuši svinēt riteņbraukšanu. Pavisam noteikti plānoju piedalīties arī 2024. gadā.
Aigars Zvingulis
Goldingen Cycling Team
Updating…
  • Grozs ir tukšs.