Distances

Ceļi

Mēs nebaidāmies teikt, ka Tukuma novads ir Latvijas Gravel riteņbraukšanas paradīze. Mēs esam izbraukājuši novadu krustu šķērsu, lai piedāvātu jums labāko no “granteņu” valstības. Augšup, lejup, pa labi, pa kreisi. Tā varētu raksturot 2024.gada trasi. Esiet gatavi lieliem ātrumiem un dažām tehniskākām sekcijām.
Pirmie 3.5km tiks aizvadīti policijas eskorta pavadībā. Jums nav atļauts šajā laikā apsteigt policijas vai tiesnešu auto. Tiklīdz izbrauksiet no pilsētas, nokļūsiet Gravel paradīzē.

Ņemiet vērā, ka satiksme nebūs slēgta, tāpēc vienmēr turieties ceļa labajā pusē un paturiet prātā, ka pretim var braukt automašīnas. Lai sacensības aizritētu maksimāli drošā vidē, lielā daļā krustojumu būs sacensību maršali, kuri apturēs satiksmi, lai jūs variet droši šķērsot krustojumus.

Gravel Weekend Roads
race
Sacensibu_norise
Distances

Prologs

Ātras un jautras sacensības tepat blakus sacensību centram. 4Cyclists Prologs būs aptuveni 2.5km garš un tikai ar 20 kāpuma metriem. Pirmie 200m tiks aizvadīti uz šaura asfaltēta celiņa, kas ievedīs tikpat garā taciņā. Pēc tās seko apmēram 500 metrus garš zemes ceļš, kas, iespējams, būs pārvērties par smilšu vannu. Pēc tā sekos vienīgais kāpums trasē. Tas ir apmēram 100m garš, taču ar vidējo gradientu ap 8%. Tiklīdz uzbrauc augšā, ceļš vedīs lejā. Tālāk seko 800m asfalta sektors, kur pēc 400m būs jāveic 180 grādu apgrieziens. Atpakaļ uz grants, apkārt dīķim un tad jau arī finišs ir klāt.

135km distance

CB-XP 135km un 1300 augstuma metri (pēc Strava datiem) būs garākā gravel sacensību distance kāda līdz šim Latvijā aizvadīta (neskaitot Ultra distances). Lai detaļās aprakstītu distanci, mums vajadzētu pārāk daudz laika, tāpēc uzskaitīsim tikai būtiskāko.
Tiklīdz izbrauksiet ārpus pilsētas, ceļš vīsies augšup un lejup līdz 11.km sasniegsiet garāko nobraucienu sacensībās. Šeit īpaši būtiski turēties ceļa labajā pusē, jo ceļš nav pārredzams un ātrumi pieaugs vismaz līdz 50km/h. No 18,4.km līdz 20,5.km būs šaurs meža ceļš. Šī būs pirmā daļa, kuru varētu saukt par “tehnisku”. 43,3.km sacensību trases dalās, tāpēc šiet jābūt modriem. 135km distance griežas pa labi. No 54,5. km jābūt uzmanīgiem, jo sākas šaurs ceļš ar nelieliem pagriezieniem. Šādi tas turpinās apmēram 3km.  no 104. līdz 105.km ir meža tehnikas izbraukāts ceļš. 114.km ass un nepārredzams labais pagrieziens. Te arī sākas, iespējams, sacensību izšķirošā daļa. Turpmākie 7km būs vietām gan tehniski sarežģīti, gan dažādi ceļa segumi, gan vairāki grūti kāpumi. 126.km sasniegsiet viltīgu nobraucienu. Lai arī ceļš ir taisns, segums ir mānīgs, tāpēc jābūt uzmanīgiem. Vēl viens vilgīts nobrauciens seko 128.km, kura galā jāgriežas pa kreisi “negatīvā” līkumā. Bremzēšana jāveic ļoti laicīgi. Pēdējais pusotrs trases kilometrs ir teju sacensību prologa kopija. 

67km distance

Erica Synths 67km un 800 augstuma metri (pēc Strava datiem). Šī būs lieliska izvēle tiem, kuri vēlas izbaudīt “gravel” esenci, taču nevēlas trasē pavadīt vairāk nekā 4 stundas, lai brauktu garo distanci.
Tiklīdz izbrauksiet ārpus pilsētas, ceļš vīsies augšup un lejup līdz 11.km sasniegsiet garāko nobraucienu sacensībās. Šeit īpaši būtiski turēties ceļa labajā pusē, jo ceļš nav pārredzams un ātrumi pieaugs vismaz līdz 50km/h. No 18,4.km līdz 20,5.km būs šaurs meža ceļš. Šī būs pirmā daļa, kuru varētu saukt par “tehnisku”. 43,3.km sacensību trases dalās, tāpēc šiet jābūt modriem. 67km distance griežas pa kreisi. 47,3.km ass un nepārredzams labais pagrieziens. Te arī sākas, iespējams, sacensību izšķirošā daļa. Turpmākie 7km būs vietām gan tehniski sarežģīti, gan dažādi ceļa segumi, gan vairāki grūti kāpumi. 58.km sasniegsiet viltīgu nobraucienu. Lai arī ceļš ir taisns, segums ir mānīgs, tāpēc jābūt uzmanīgiem. Vēl viens vilgīts nobrauciens seko 60.km, kura galā jāgriežas pa kreisi “negatīvā” līkumā. Bremzēšana jāveic ļoti laicīgi. Pēdējais pusotrs trases kilometrs ir teju sacensību prologa kopija. 

N.B. Trasē ir iekļautas privātas terotirijas. Ārpus sacensību laika NAV atļauts braukt šādos trases posmos:
1. 24,2- 24,9 km
2. 28,5 – 31,5 km

Updating…
  • Grozs ir tukšs.